PROTTEN LUGU

 

Meie lugu sai alguse 1990 aastal kui Kalev Protten sai tellimuse toota kaheksa seelikult, olles ise ilma ühegi kogemuseta rõiva maastikul. Julge hundi rind on rasvane, kes ei riski see shampust ei joo. Mis muud, kui “Burda” lahti, tolm maha kuuri all olevalt Vene overlockilt ning õmblema. Peagi olid Protten tooted müügil Draamateatri vastas asuvas komisjoni poes. Nõudlus osutus aga nii suureks, et kaheksast meetrist kangast enam ei piisanud ning Eesti ühe suurima rõivatootmis ettevõtte lugu sai ühe tuure juurde.
Algselt oli tootmine kodustes tingimustes ja nii hakkas Protten bränd kasvama, liikudes 30 ruutmeetrist, 1750 ruutmeetrini 2021 aastaks.
Kogu perekond oli kaasatud, pisike poeg istus kelgul kanga kuhja otsas, kui uut kangast toimetati ühest kohast teise ning tütar käärid käes askeldamas. Meeskond kasvas 8 st inimesest 40 inimeseni. Nüüdseks on Protten tootmine viidud tasemele, kus ökoloogiline jalajälg on minimaalne tänu läbimõeldud disaini, tootmise ja logistika.
Disain sai alguse lihtsast pliiats seelikust ning tänaseks toodetakse täiskollektsioone igas suuruses naistele, kõrgtehnoloogilised lahendused sünnivad parimast kangast ning kvaliteet on vastav Premium tasemele.
Müügipindade areng algas Tallinna komisjoni kauplusest, siis juba liiguti edasi Pärnusse, Kaubamajja nii Tallinnas kui ka Rakveres ning edasi juba individuaalsete Protten kauplusteni, mis tänaseks esindatud nii Pärnus, Rakveres ja Keilas.
Meie eesmärk on kaasas käia ajaga ning kasvatada peale uus generatsioon, kes hindab Eesti oma toodet, mis valminud parimate spetsialistide käe all.

Meie lugu